Загуглити чи порадитися?

Опубліковано admin на

Загуглити – це щоденне слово, яке виникає тоді, коли ми чогось не знаємо і потрібно це питання вивчити.

Керівництво США, свого часу, хотіло внести слово “гуглити” у англійський словник, яке б означало шукати, але корпорація подала протест, що це їх бренд і їх слово, тому його не можна робити звичайним англійським словом. Вони хотіли, щоб асоціація з цим словом завжди була тільки одна – це її пошукова система і назва їх корпорації.

А куди ми звертаємося найперше коли у нас виникає якесь питання? До батьків? Прасторів? Інтернету? Лікарів? Звісно, що завжди легше вдома прочитати, чим кудись іти і розказувати про свої проблеми.

Вам цікаво дізнатися який найчастіший запит у пошуку вводили люди за 2020 рік? І це слово – коронавірус. Усі люди знаходяться в страху, бо не знають що ж буде далі?

Ось ще деякі гугл тренди 2020 (найпопулярніші запити) в Україні.

Питання: “Як?”

 1. Як дізнатися свій номер телефону?
 2. Як кажуть тварини?
 3. Як їсти авокадо?
 4. Як перевести гроші з телефону на телефон?
 5. Як зав’язати шнурки?
 6. Як скачати відео з ютуб?
 7. Як пофарбувати яйця на Великдень?
 8. Як додзвонитися оператору Київстар?
 9. Як видалити фейсбук?

Питання: “Чому?”

 1. Чому падає долар?
 2. Чому в Києві туман?
 3. Чому скисає молоко?
 4. Чому на Трійцю не можна купатися?
 5. Чому не можна ходити в туалет вночі?
 6. Чому не працює Інстаграм?
 7. Чому затримують пенсію?
 8. Чому м’ясо корови називається яловичиною?
 9. Чому в Одесі жовтий сніг?

А яких радників ми собі шукаємо?

Коло наших друзів і з ким ми постійно підтримуємо зв’язок і є нашими порадниками. Ми здебільшого шукаємо підтримки нашої точки  зору чи поради від наших друзів і тих, кого ми поважаємо. Краще дружити з розумнішими від себе, щоб набратися мудрості і досвіду.

Незаперечним фактом є те, що Біблія – це безцінна книга порад і рекомендацій. У Ній знаходяться базові принципи і цінності життя, з Неї можна черпати мудрості і досвіду. Хочеш живеш по них, а хочеш ні.

Цар Давид колись сказав такі слова: “Своєю порадою Ти водиш мене”, “Слово Твоє – то світильник для моєї ноги”. Для інструкцією і компасом життя був Божий Закон. 

Читаючи Біблію ми набираємося мудрості і можемо розпізнавати розумну і пусту пораду. Свого часу Йов сказав так: “Але відділилася від мене порада безбожних”.  

Царі Ізраїля завжди запитували у пророків чи йти їм на війну чи ні? Це були їхні радники, бо вони шукали відповіді від Бога. У наш час у кожного президента також є свої радники і Офіс Президента. Це показує наскільки важливі рішення їм потрібно приймати, що краще обдумати всі питання з кваліфікованими спеціалістами, а не приймати рішення самостійно. 

Особливою книгою порад є Книга приповістей Соломонових, яка вміщає дуже багато мудрих висловів і рекомендацій. Ось декілька з них: “Тільки сварка пихою зчиняється, а мудрість із тими, хто радиться”, “Дорога безумця пряма в його очах, а мудрий послухає ради”, “Ламаються задуми з браку поради, при чисельності ж радників сповняться”. 

Добре, коли поруч є мудрі люди, які можуть дати толкову пораду, а якщо таких немає, тоді завжди є Бог, у Якому можна запитати абсолютно все.

Коли диявол спокушував Єву, то вона не порадилася з Адамом, і це призвело до гріха.

Сини Соломона були антиподами свого батька. У мудрого батька були дуже немудрі діти. Вони шукали поради не у старших і досвідчених, але у молодиків. Які такого нарадили, що вони втратили владу. 

Тому, поради потрібно завжди перебирати, аналізувати і відкидати безглузді. Хто слухає поради безглуздого, той таким самим і стає.

Шукаючи поради, головне не те, щоб нам улещували вуха, щоб порада нам подобалася, щоб вона збіглася з нашими думками, але щоб вона була найкращим способом виходу з нашої ситуації.

А в кого ви запитуєте поради?

Категорії: Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *