Важливість воскресіння Ісуса Христа

Опубліковано admin на

Дві тисячі років тому назад, в саду Йосипа з Ариматеї, сталась подія, аналогів якій не можна знайти у всій історії людства. Вона буквальним чином змінила весь світ. Про неї й досі точаться розмови, дискусії, суперечки. На тему цієї події сказано багато проповідей, складено немало віршів і поем. Художники намагалися відтворити яскравість цього сюжету в своїх картинах, а режисери у фільмах. Чотири євангелісти, першими приділили увагу цій події, детально описавши її у своїх працях.   

Подія ця – воскресіння Ісуса Христа. Прах засновників світових релігій покоїться в їх могилах. Тільки могила Ісуса пуста. В цьому переконалися жінки, які першими прийшли до гробу і побачили що він пустий, а також почули запевнення ангелів, які звістили їм: «Нема Його тут! Він воскрес!» В цьому переконалися апостоли Петро та Іван, які побували в пустому гробі, а потім стали свідками воскреслого Христа.

Воскресіння Ісуса Христа – це наріжний камінь всього християнства і має надзвичайно велике значення для всіх віруючих зі всього світу. В чому воно полягає?

І. По-перше, воскресіння Христа показало цінність і силу Його дій на хресті.

Якщо б Христос не воскрес, то Його смерть не мала б цінності для спасіння грішників, а проповідь Євангелія втратила б всяку силу. Спаситель, Який лежить в могилі не може спасати інших. Але Він воскрес, і тим самим показав, що Він має силу і можливість спасати приречених на вічну погибель. Апостол Павло  пише: «Як немає ж воскресіння мертвих, то й Христос не воскрес! Коли ж бо Христос не воскрес, то проповідь наша даремна, даремна також віра ваша! Ми знайшлися б тоді неправдивими свідками Божими, бо про Бога ми свідчили, що воскресив Він Христа, Якого Він не воскресив, якщо не воскресають померлі. Бо як мертві не воскресають, то й Христос не воскрес! Коли ж бо Христос не воскрес, тоді віра ваша даремна, ви в своїх ще гріхах, тоді то загинули й ті, що в Христі упокоїлись! Коли ми надіємося на Христа тільки в цьому житті, то ми найнещасніші від усіх людей! Та нині Христос воскрес із мертвих, первісток серед покійних» 1Кор. 15:13-20.

Його воскресіння звільняє віруючу людину від вироку покарання, адже Він «…був виданий за наші гріхи, і воскрес для виправдання нашого» Рим. 4:25. Його смерть заклала основу для виправдання і звільнення людства від гріхів, а воскресіння робить дієвим це виправдання для тих, хто вірить в Євангеліє.   

ІІ. По-друге, воскресіння Христа, зробило можливим Його нинішнє служіння людям.

Що це означає? Перебуваючи на небесах, Ісус турбується про людей, допомагає їм і оберігає їх. Ще перед Своїми стражданнями Він обіцяв: «…побудую Я Церкву Свою, і сили адові не переможуть її» Мтф. 16:18. Воскресіння, а згодом і Вознесіння Христа, зробило можливим виконання Ним цих пророчих слів. З дня П’ятидесятниці побудова Церкви відбувається під Його мудрим керівництвом. І хоч яким важким і тернистим був її шлях, але Ісус Христос завжди наглядав за Церквою, допомагав і підтримував.

У служіння людям входить і заступництво за вірних. У випадку падіння чи гріха, Христос не засуджує, але допомагає встати: «Тому може Він завжди й спасати тих, хто через Нього до Бога приходить, бо Він завжди живий, щоб за них заступитись» Євр. 7:25.

А також сьогодні, Христос готує місце для тих, хто вірить в Нього, як особистого Спасителя. Учні, сумували з приводу того, що Він мав залишити їх, і піти до Отця. Але Він потішає їх словами: «Нехай серце вам не тривожиться! Віруйте в Бога, і в Мене віруйте! Багато осель у домі Мого Отця; а коли б то не так, то сказав би Я вам, що йду приготувати місце для вас? А коли відійду й приготую вам місце, Я знову прийду й заберу вас до Себе, щоб де Я були й ви» Ів. 14:1-3. Невимовна краса та прекрасне місто чекають в небі на тих, хто любить і вірить в Бога.

ІІІ. По-третє, воскресіння Ісуса Христа дає живу надію для народу Божого, що Він знову повернеться на землю.

Тільки воскреслий Христос має змогу знову прийти на землю і здійснити чудовий план майбутніх подій. Сьогодні Церква живе в очікуванні того моменту, коли Христос підхопить Її на хмари. «Сам бо Господь із наказом, при голосі Архангола та при Божій сурмі зійде з неба, і перше воскреснуть умерлі в Христі, потім ми, що живемо й зостались, будемо схоплені разом із ними на хмарах на зустріч Господню на повітрі, і так завсіди будемо з Господом» 1Сол. 4:16-17. Знання про те, що має статись незабаром, сповнює віруючу людину невимовною радістю і блаженством.

Апостол Петро говорить: «Благословенний Бог і Отець Господа нашого Ісуса Христа, що великою Своєю милістю відродив нас до живої надії через воскресіння з мертвих Ісуса Христа» 1Петр. 1:3. Надія на те, що Христос знову повернеться на землю і забере Свій народ до Себе, зміцняла серця християн протягом довгих двадцять століть. Особливо ця підтримка відчувається сьогодні, в останні дні останнього часу. На наших очах здійснюються події, про які Ісус говорив Своїм учням, бувши на Оливній горі. Війни і воєнні чутки, землетруси, голод, епідемії, насильство стали невід’ємними супутниками сучасної людини.     

«Бо з’явилася Божа благодать, що спасає всіх людей,  і навчає нас, щоб ми, відцуравшись безбожності та світських пожадливостей, жили помірковано та праведно, і побожно в теперішнім віці, і чекали блаженної надії та з’явлення слави великого Бога й Спаса нашого Христа Ісуса» Тит. 2:11-13. Господь Ісус неодноразово попереджав Своїх учнів про те, що Він повернеться за ними і забере їх до Себе. Вже в першому столітті апостоли чекали на Його прихід, тим більше повинні чекати на Нього ми, віруючі двадцять першого століття.  

IV. Ще одне важливе значення воскресіння Христа полягає в тому, що Він гарантує воскресіння всіх людей.

В народі побутує твердження: помер і все пропало. Багатьом людям дуже хочеться, щоб так було, адже не потрібно відповідати перед Богом за свої злі вчинки. Але Біблія вчить іншого. Вона переконливо говорить, що буде воскресіння померлих, як праведних, так і грішних людей. Всім потрібно дати звіт за те, що він робив живучи в тілі, добре чи зле. Прийде день, коли перед Богом зберуться всі народи, племена і язики, і Він по правді буде судити всіх жителів землі «бо Він визначив день, коли хоче судити по правді ввесь світ через Мужа, що Його наперед Він поставив, і Він подав доказа всім, із мертвих Його воскресивши» Дії 17:31. Воскресіння Христа являється підтвердженням цього. Недарма написано, що Він Первісток серед покійних. Тобто воскрес і більше не помирає.

Після того, як Ісус воскресив Лазаря з мертвих, Він виголосив фразу, яка показує суть Христа: «Я воскресіння й життя. Хто вірує в Мене, хоч і вмре, буде жити» Ів. 11:25. Завдяки перемозі над смертю, яку Він отримав через воскресіння, Господь Ісус має владу і силу воскрешати інших. Про воскресіння всіх людей неодноразово написано у Святому Письмі. Якщо це так, то це означає, що всім людям потрібно предстати перед Богом.

V. І останнє. Воскресіння Христа дає віруючій людині гарантію вічного життя.

Вірити в Ісуса Христа і не бути впевненим у спасінні, це найгірше, що може статися з людиною. Адже найголовніша ціль християнина, це мати вічне життя з Богом в небесах. Тому то Христос запевняє, що де Він знаходиться, там і слуга Його буде.

Чи доводилось вам коли небудь чути, щоб хтось із засновників світових релігій наважився сказати про себе: «Бо живу Я і ви будете жити!». Так заявити міг тільки Ісус Христос.

Одного разу, при розмові з юдейським начальником Никодимом, Ісус показав йому умову, виконавши яку, можна отримати заповітне вічне життя: «Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне» Ів. 3:16. Ця умова – це віра в Сина Божого, як Спасителя світу.

Обіцянка вічного життя всім віруючим в Ісуса Христа просліджується майже на кожній сторінці Євангелії. І це не дивно. Адже Христос для того й прийшов у цей світ, щоб знайти і спасти тих, хто гине. Спасти від вічної загибелі, від вічних мук, які будуть в озері огненному. 

Отже, воскресіння Ісуса Христа показує нам настільки важливим воно являється для всіх, хто вірить в Нього і з нетерпінням чекає на підхоплення Церкви і на Його другий прихід.

Пастор Григорій Пастушак

Категорії: НовиниСтатті