Тихий вбивця шлюбу

Опубліковано admin на

Поговоримо сьогодні про те, хто такий аб’юзер? Як його розпізнати?

Що робити сім’ї з таким батьком чи матір’ю?

Один бувший аб’юзер розповідав: я був монстр, який знущався над дружиною і я цього не розумів.

Аб’юз” – у перекладі означає “насильство”, “образу” і “жорстоке поводження”, тобто це форма психологічного насильства. Аб’юзер не зачіпає фізично свою жертву, він тисне шляхом маніпуляцій, різних хитрощів і психологічного тиску. Він змушує партнера зробите те, що йому потрібно. Він може вдаватися до бойкоту, мовчанки чи різних маніпуляцій. 

Потрібно пам’ятати головне, що аб’юзеру важливо самостверджуватися через інших людей. А моральне придушення – вважається одним з найстрашніших психологічних прийомів.

Згідно зі статистикою, у відносинах між хлопцем і дівчиною в 90% випадків аб’юзером виступає саме чоловіча сторона. Адже вони мають більш стійку психіку і превалюють у фізичній силі. Багато жінок часто не підозрюють, що потрапили не до “прекрасного принца”, а до безпринципного чоловіка-тирана.

Такий тип людини вимагає абсолютної покори і послуху, а коли бачить незгоду з його думкою, закипає і добивається свого будь якою ціною: криком, образами, давкою, помстою і т.д.

Як розпізнати абюзера?

Постійні перевірки та недовіра з боку партнера

Існує тонка грань між нормальними і аб’юзивними відносинами. Постійно списуватися з партнером і розповідати одне одному, чим займаєтеся – це нормально.

Проте проблема, коли щира турбота змінюється тотальним контролем, коли партнер цілодобово хоче знати, де і що робить його половинка. Розпізнати тенденцію до насильства дуже легко: людина починає відчувати себе винною за свої дії.

Ізоляція від друзів і сім’ї

Одним з перших сигналів є, коли партнер намагається ізолювати тебе від сім’ї, друзів або якогось виду діяльності. Він може говорити, що вони погано впливають для тебе або у них неправильні погляди на життя. Важливо одне: після розриву зв’язків стає важко звернутися за підтримкою.

Звинувачення в зраді

У аб’юзивних відносинах повно ревнощів. Аб’юзеру легко уявити, що партнер є невірним, якщо навіть немає ніяких доказів. Обвинувачений може щосили переконувати, що роману на стороні немає, проте це додає тільки ще більше стресу у відносини.

Постійні повідомлення і дзвінки

Аб’юзер очікує, що може додзвонитися до партнера в будь-який момент. Кілька пропущених – отримуй звинувачення в безвідповідальності, прояві неповаги або зраді.

Шеймінг

У аб’юзивних відносинах емоційний насильник буде постійно соромити свого партнера за все підряд:

  • зовнішній вигляд;
  • розумові здібності;
  • людей, з якими він спілкується.

Так тиран підсилює свою владу над жертвою.

Фінансові обмеження

Фінансове насильство може набувати безліч форм. Аб’юзер має можливість контролювати суми, до яких має доступ партнер. У хід йде і обмеження карт, і кількість годин, протягом яких можна працювати.

Вимоги пояснити, з ким ти проводиш час

Це ще один спосіб контролю, за допомогою якого аб’юзер змушує партнера відчувати себе винуватим, наче він робить щось неправильне.

Газлайтинг

Поширена форма емоційного насильства, за допомогою якої аб’юзер переконує партнера, що він божеволіє. Так жертва починає ставити під сумнів власне сприйняття відносин. Вся мета газлайтингу полягає в тому, щоб зламати чуже почуття реальності для подальшого контролю.

Зради

Аб’юзери можуть навмисно зраджувати, щоб потім звинуватити в цьому партнера і навмисно змусити відчувати себе погано. Або, щоб продемонструвати, який він популярний серед інших людей.

Перенесення провини на партнера

Хтось може заперечити і звинувачувати жертву в тому, що насправді вона маніпулює. Найпопулярніший метод – вказати на те, що партнер щось зробив “не так” і цим змусив застосувати відповідні заходи.

У найзапущеніших і радикальних проявах аб’юз може бути присутнє фізичне насильство, вимога інтимних фото, паролів, шантаж самого партнера, його рідних і близьких. Найскладніше – вийти з таких відносин, відмовившись від думки того, що ти можеш вплинути на людину або змінити його.

Головне в будь-яких здорових відносинах – це довіра, взаєморозуміння і шанобливе ставлення одне до одного, особистого простору і часу, інтересам і захопленням. Не варто забувати, що аб’юз також буває в дружніх і сімейних відносинах.

Чому жінка не може розірвати стосунки з аб’юзером?

Люди часто не розумію межу між турботою та аб’юзингом.

Людина відчуває емоційну та фізичну прив’язаність до партнера-аб’юзера.

  • Дуже часто аб’юз сприймають як турботу. Строгий, але ж любить мене! Буде мене добре захищати.
  • Людина не помічає ніякого насильства, якщо він виявиться в звичному з дитинства сценарії. Наприклад, партнер нагадує батька, який строгий, пред’являє непосильні вимоги до дитини, владний. У цьому випадку любов асоціюється з насильством.

Що робити?

Звернутись до пастора, душеопікуна чи психолога, які можуть вказати на проблему і шляхи вирішення. Також є безкоштовні центри допомоги.

Контакти безкоштовних центрів допомоги:

Лінія довіри від “РадіоМ” 0(800)-50-77-50

“Розірви коло” – 0(800)-500-335 або 116 123 (з мобільного);

Національна “гаряча лінія” – 0(800)-500-335 або 386 (з мобільного).

Крім того, ви можете звернутись по допомогу до близьких друзів чи родичів.

Як допомогти собі?

  1. Для початку потрібно знайти того, хто став у вашій історії джерелом переконання “любов – насильство”. Пригадайте, поведінка кого з ваших близьких нагадує нинішній стан стосунків. Це важко зробити, адже психіка стоїть на захисті від травмуючих спогадів.
  2. Зрозуміти, що партнер – це заміна вашої близької людини (батька, наприклад). Діти не можуть не любити тата чи маму, тому що вони від них залежні. Так само й у стосунках з аб’юзером. Ваша внутрішня дитина не хоче насильства, вона хоче любові. Але у вашому розумінні любов дорівнює насильство.
  3. Позбавтеся від відчуття провини. Вина виникає через ваші переконання, що, раз з вами так звертаються, значить, ви цього варті, з вами щось не так і ви нікому більше не потрібні.
  4. Розширюйте коло спілкування, адже у стосунках з аб’юзером воно обмежується та контролюється.
Категорії: Статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *